Granity

Granit jest najtwardszym i najodporniejszym na uszkodzenia kamieniem naturalnym. Powstaje w wyniku krystalizacji minerałów pod działaniem wysokiego ciśnienia i temperatury w głębokich warstwach ziemi. W skład granitu wchodzi wiele różnorodnych minerałów, takich jak: ortoklaz,mikroklin, oligoklaz, albit, kwarc, biotyt, muskowit, piroksen, rutyl, apatyt, magnetyt, fluoryt, granat – co powoduje, że jest skałą charakteryzującą się niebywałą wytrzymałością i twardością. Połączenie tych minerałów tworzy niepowtarzalny wygląd.

Mimo twardości granit jest skałą łupliwą, dzięki czemu poddaje się precyzyjnej obróbce i możemy z niego uzyskiwać elementy dowolnej wielkości i kształtów. Ze względu na bogatą i przepiękną kolorystykę od szarości i żółci przez czerwienie aż po barwę brązową i czarną oraz możliwość cięcia i polerowania granit jest eleganckim i ekskluzywnym materiałem dekoracyjnym.

Granit jest niepodatny na zarysowania i zabrudzenia oraz działanie wysokich i niskich temperatur przez co stanowi doskonały materiał na blaty kuchenne i łazienkowe.

 

Ponieważ granit jest odporny na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych oraz ścieranie ,wykonujemy z niego eleganckie i trwałe parapety zewnętrzne, stopnie schodowe, okładziny na tarasy i balkony.

Swoją bogatą kolorystyką sprawia, iż wykonane z granitu elementy np.: obudowy kominków, parapety oraz elementy wykończeniowe ścian nadają każdemu pomieszczeniu wyrafinowany i elegancki wygląd, przez co zadowalają najbardziej wymagających klientów.

 Fachowe doradztwo, profesjonalny montaż okien
i drzwi

Okna i drzwi śląsk

Kontakt

ul. Śląska 142
42-610 Miasteczko Śląskie

+48 793956000
+48 793936000

Jesteśmy na

Copyright © 2015 EUROFENSTER